Eminem - Believe (Türkçe Çeviri + Açıklamalı + İnceleme) - Eminem Turkey | Eminem Hakkında Haberler, Çeviriler, Videolar

Breaking

14 Ocak 2018

Eminem - Believe (Türkçe Çeviri + Açıklamalı + İnceleme)Eminem ilk şarkıda Walk On Water'ın sonunda bıraktığı kafiyeyle ikinci şarkıya başlıyor. Trap prodüksiyon şarkının çok farklı olacağını belli ediyor. Eminem in flowu çok farklı, günümüz modern trap tarzında ve çok hoş.
Albümün bana göre en iyi şarkısı olan Believe, aşırı derecede karmaşık kelime oyunları ve mecazlar içeren, İngilizce'nin sınırlarını zorlayan, aynı zamanda barındırdığı anlam ve içerdiği manalı sözler bakımından Recovery'nin Not Afraid'ine benzemesiyle, o müthiş nakaratıyla mükemmel bir parça.
Walk On Water'daki kendine güveni olmayan ezik Eminem portresini ters bir konuyla işleyen, önceki şarkıyla bağlantı giden Believe, Eminem'in hayranlarına “Bana halen inanıyor musunuz?” diye seslendiği ve bir nevi kendisine sırt dönen hayranlarına sitem ettiği, anlam yüklü bu şarkı albümün en önemli parçalarından.


Çeviri ve Açıklamalar: Emin Demircan (twitter.com/NomadCRY -                             facebook.com/NomadCRY1)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder