Slaughterhouse - Eminem Turkey | Eminem Hakkında Haberler, Çeviriler, Videolar

Breaking

31 Ekim 2014

Slaughterhouse


Bu yazımızda Slaughterhouse grubuna değineceğiz. Slaughterhouse, Crooked I, Joell Ortiz, Royce Da 5'9" ve Joe Budden isimlerinden oluşan bir hip hop müzik grubudur. Hepsi birbirinden yetenekli MC'lerdir. Şu ana kadar iki stüdyo albümü yapmışlardır, önümüzdeki sene ise yeni bir stüdyo albümü gelecek. Buna ileri ki cümlelerimde değineceğim. Yazımız şu bölümlere ayrılıyor:

1. Slaugtherhouse grubu hakkında
2. Stüdyo albümleri
3. Shady Records dönemi
4. Günümüz - yeni stüdyo albümleri

Zevkle okuyacağınız bir yazı olduğunu düşünüyorum. Tabi konunun meraklısı iseniz...

1. Slaugtherhouse grubu hakkında

İlk cümlelerimde bahsettiğim gibi dört üyeden oluşmaktadır. O üyeler ise Crooked I, Joell Ortiz, Royce Da 5'9" ve Joe Budden'dır. Hepsi yüksek derecede kaliteli ve yetenekli rapperlardır. İlk debut (çıkış) albümleri olan ve aynı zamanda grubun adını taşıyan "Slaughterhouse" albümü 2009 yılında çıkmıştır. Gayet kaliteli bir albümdür. Medyadan genellikle olumlu notlar almıştır. Bir yıl aradan sonra 2011 yılında yine grup adını taşıyan bir EP yayınlamışlardır ve o da gayet güzel bir EP albümüdür. Royce bu zamanlarda Shady Records ile görüştüklerini doğrulamıştır (buna "Shady Records dönemi" başlığında detaylı değineceğim). Slaughterhouse üyelerinden başka bir yazı da detaylı bahsedeceğim. Bu yazı da gerek duymuyorum pek açıkçası.

Grup hikayesini anlatayım size.. Crook, Joell, Royce ve Nino Bless, Joe Budden'ın "Slaughterhouse" adlı şarkısında yer almıştı. Ve Nino Bless haricindeki ekip 2008 sonunda grup kurmaya karar vermişlerdir. Bu grup Slaughterhouse'un habercisiydi. Grup kurulduğundan bu yana iki stüdyo albümü, bir EP albüm ve iki mixtape vermişlerdir. İşte o albüm ve mixtapeler;

Albümler(EP dahil):
-Slaughterhouse (2009)
-Slaughterhouse EP (2011)
-Welcome to: Our House (2012)


Mixtapeler:
-On The House (2012)
-House Rules (2014)

2. Stüdyo Albümleri

Dediğim üzere iki stüdyo albümü yaptılar şu ana kadar. Birisi daha yolda albümün adı "Glass House". İlk stüdyo albümleri olan "Slaughterhouse" gayet başarılı ve kaliteli bir albümdü. İkinci albümleri "Welcome to: Our House" ise hayal kırıklığıydı. Fazla piyasaya oynayan bir albümdü ve benden 6,5/10 puan alan bir albüm olur en fazla. Ama bu hayal kırıklığı bu grubun potansiyelini gölge düşürecek kadar büyük bir şey değil. Albüm çıktığı haftada 52,000 kopya satıp, #2 sıradan giriş yapmıştı. Hayal kırıklığı olsa da fena albüm değil açıkçası.

İlk albüme bakarsak gayet iyi bir iş görüyoruz. Prodüksiyonlar gayet kaliteli, şarkılarda öyle. Prodüksiyonlar The Alchemist ve Mr. Porter eseri büyük bir çoğunlukla. Gayet harika. Albümde Pharoahe Monch düeti dahi var. Sevdiğim albümlerden açıkçası. 

3.  Shady Records Dönemi

2011 yılında Slaughterhouse'un Shady Records'a katılacağı yönünde spekülasyonlar vardı. Royce bunu doğrulamıştı, önceki cümlelerimde bahsettiğim gibi. Eminem yeni bir tayfa daha doğrusu bir battle ordusu yaratmaya çalışıyordu. Slaughterhouse, Yelawolf, D12... Ne kadar iyi bir kadro değil mi? Shady Records'ta işin açıkçası (Bizarre hariç) kötü bir rapper yok. Başka bir konuya değinmek istiyorum. Bana sorarsanız Shady Records'ta Eminem'den sonra en iyi rapper Crooked I'dır. Adam harika bir şey. Dinlemenizi öneririm, hemde şiddetle. 

Bu arada Shady Records'ın şu anki haline "Shady 2.0" deniyor. İkinci versiyon yani. Bu hali daha iyi. Eminem sözde Obie Trice'ı ünlü yapacaktı. Bakalım Slaughterhouse ve Yelawolf'u yapabilecek mi? :)

4. Günümüz - yeni stüdyo albümleri

Günümüz çalışmalarında ise hiç durmaya niyetli değiller gibi. #ShadyXV albümünde sadece iki parçada yer alsalarda gayet iyi iş çıkaracakları kesin. "Psychopath Killer" şarkısı albümün en iyi şarkısı olmaya aday gibi, daha dinlemesekte. Adı ve söyleyecek kişiler yeter. Bu şarkıda Eminem, Yelawolf'ta yer alacak. ShadyXV'inin, hit şarkılar diskinde ise sadece bir şarkıları bulunuyor, o da "Hammer Dance" şarkısı. 7/10 puanlık şarkı. Gayet güzel.

Yeni stüdyo albümleri tahminimce 2015 senesinde çıkar. Bu sene çıkmaz, wikipedia'de yazana aldanmayın. Bu sene #ShadyXV çıktığı için imkansız gibi görüyorum. O albüm başlı başına soru işareti. Bu albümde iyi işler bekliyorum. Belki de eski iki albümdeki kalitelerinin baya üstüne çıkabilirler. Çıkabilirler mi? EVET. Gayet yetenekli adamlar. Boş değiller yani. 

Yazının sonuna geldik. Slaughterhouse hakkındaki önyargınızı kaldırın. Bana birisi geçenlerde şöyle bir şey dedi "SHouse neden Shady Recordstaki? Satamıyorlar daha." diye. Adamlar underground rapper o satışlar bile fazla aslında. Eminem dinleyip, bu adamları dinlemeyen yazık eder. Dinlenesi bir gruptur. 

Son olarak, "PEACE!"..

Yazı: Mert Yıldız (twitter.com/plzcek)

Diğer hesaplar:
Eminem Türkiye (twitter.com/EminemTurkeyBlg)
Emin Demircan (twitter.com/NomadCRY)